HORVÁTORSZÁGI CSOBBANÁS OPATIJÁBAN
non-stop utazással

Időpont: 2012. augusztus 17-19.
Utazás: felső kategóriás autóbusszal
Részvételi díj: 10.990,-
div>
strong>


Részvételi díj tartalmazza: az oda-vissza utazást és csoport kísérést
A részvételi díj nem tartalmazza: külön fakultatív fizetendő: BBP utasbiztosítás 1.000 Ft/fő
Indulás Székesfehérvárról pénteken 24:00 órakor a Skála parkolóból. Éjszaka az autóbuszon, folyamatos utazással
és rövid technikai szünetekkel.
Érkezés a reggeli órákban az Isztriai-félsziget északkeleti részén fekvő Opatijába. A Kvarner-öböl partján az Ucka hegység lábánál fekvő városkát ligetek és többnyire sziklás tengerpart határolja. Kedvező mediterrán klímája miatt és csodás természeti adottságainak köszönhetően az Észak-Adria legkeresettebb úti célja.
strong>
Opatiját egykor az arisztokrácia légköre lengte be. Itt nyaraltak a Monarchia tehetős emberei, akik elegáns villákat építettek. Opatija monacoi, gazdagságot sugárzó atmoszférájához hozzájárul a babér, leander és pálmafákból álló parkok, a közterek rendbe tartása, az egész város rendezettsége és tisztasága.

Utasaink szentelhetik az egész napjukat a strandolásnak vagy akár a város nevezetességeit is felkereshetik.

Abbázia fő strandja a híres Slatina. A város szívében a Marshala Tita utcánál található. A "Kék lobogós" strandra jellemző: betonozott, családbarát, party beach, mozgáskorlátozottak is használhatják, gyerekbarát. Tus-, napernyő- és nyugágybérlés, vendéglátóipari egységek, sportlétesítmények,
sportfelszerelések bérlése : jet-ski, parasailing-motorcsónakkal vontatott ejtőernyő; strandröplabda, gyermekeknek számos játszási lehetőség.

Ha valaki kevésbé zsúfolt strandra vágyik, annak legjobb módja, ha elindul a Lungomare sétányon és a hihetetlen élmény mellett, amelyet a csodálatos parti úton való ballagás jelent,
felfedezzük a magunk kedvenc eldugott strandját. A Lungomaret az Adria egyik legszebb sétányaként tartják számon. Ha itt sétálunk megcsodálhatjuk a Leány sirállyal elnevezésű szobrot, mely mára Opatija jelképévé vált. A szobor kiválóan illik a környék látványelemeihez és hangulatához.

De természetesen felkereshető a Slatinától alig 600 m-re található Lido beach homokos strandja. Hasonló felszereltséggel rendelkezik, mint a városi fő strand.

Ha az utazó a strandolás mellett szívesen keresné fel a város fő látványosságait, akkor az alábbiakra feltétlenül érdemes időt szakítani:
Opatija első villája a gyönyörű virágoskerttel és parkkal rendelkező csodás Villa Angiolina. Melyben Horvát turisztikai múzeum működik. Látogatása ingyenes, 09:00-13:00-ig és 17:00-22:00 óráig van nyitva.

A Szent Jakab park a Villa Angiolina és a Szt. Jakab templom körüli hatalmas 3,64 hektáros, kivételesen szép botanikus kert. Közel 160 növényfajt találunk itt a világ különböző kontinenseiről.

Abbázia legrégebbi épülete az 1420-ban épült Szt. Jakab templom. A templomtól balra zárt udvarú kolostorépület és egy kőből épült harangtorony található.
Opatija jellegzetes, majd mindenhonnan látható épülete a zöld kupolás neoromán stílusú Angyali üdvözlet templom, mely a helybeliek által is a leglátogatottabb.
Ha szívesen töltene egy napot tengerparton, ahol hódolhat a gondtalan napozásnak, fürdőzésnek, vagy éppen árnyas parkokban sétálna és gyönyörködne a város villáiban, természeti adottságaiban, akár felkeresné a látnivalókat vagy éppen mindegyik program a napja része lehetne...
div>
Tartson velünk, várjuk jelentkezését!

|
Bolla Travel Utazási Iroda
8000 Székesfehérvár Távírda u.18.
tel.:22/502-717 fax:22/502-716
e-mail:bolla@bollatravel.hu
www.bollatravel.hu
|
Bolla Travel Utazási Iroda
8000 Székesfehérvár Piac tér 1.
tel/fax: 22/329-449
e-mail: rhea@bollatravel.hu
www.bollatravel.hu
strong>
|



